еМагазин

Tag : Нижеполе

БАШ НИ Е ЌЕФ

Ски-центарот Нижеполе започнува со работа од денеска

Редакција
Ски центарот Нижеполе започнува со работа од денеска од 10 до 14 часот. „Почитувајте ги сите Ковид-19 и безбедносни протоколи. Нашата механизација ја подготви патеката...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Снежна идила во ски-центарот „Стрежево-Нижеполе“

Редакција
Влажнот бран, проследен со продор на студена воздушна маса го донесе и снегот во поголеми количини на планините. Според синоптичарите, границата на која, врнежите од...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Зимска бајка во ресторан „Оскар“ во Нижеполе

Редакција
Ресторанот „Оскар“ кој постои од 2002 година и се наоѓа во Нижеполе, Битола има амбиент во кој периодов навистина може да се почувствувата как во...