еМагазин

Tag : Новоматик

БАШ НИ Е ЌЕФ

Групацијата Новоматик во Македонија и АПЕКС изминатиот период донираа медицинска опрема во износ од 200.000 евра

Редакција
Во овој исклучително тежок период за граѓаните на нашата држава, како и за институциите кои се соочуваат со ефектите од пандемијата од Ковид-19, групацијата Новоматик...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Автомат клубовите „Адмирал“ донираа медицинска опрема вредна 20.000 евра на Општата болница во Гостивар

Редакција
Во ова неизвесно време кога сите се трудиме да го зачуваме нашето здравје и здравјето на нашите најмили, кога здравствените работници и сите здравствени институции...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„ХТЛ Македонија“ донираше медицинска опрема во вредност од 20.000 евра на ГОБ „8-ми септември“ во Скопје

Редакција
Хуманитарната акција на компанијата „ХТЛ Македонија“, членка на Групацијата „Новоматик“ во Македонија е на самиот крај. „ХТЛ Македонија“ донираше дезинфикциони средства во износ од 20.000...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Новоматик групата на компании во Македонија, добија награда за унапредувањето на човековите права во бизнисот

Редакција
Новоматик групата на компании мк, добија награда за посветеност на унапредувањето на човековите права во бизнисот, информираат од групацијата. Оваа награда, годинава се додели за...