еМагазин

Tag : Ѓорѓи Илиевски

Македонија

Тетовското обвинителство отвори истрага за функционерите Адеми, Нухиу и Емрули

Редакција
Основното јавно обвинителство од Тетово води истрага против тројцата државни функционери, министерот за образование, Арбер Адеми, поранешниот заменик министер за внатрешни работи, Агим Нухиу и...
Македонија

Инспекторот Илиевски деградиран на пониско работно место

Редакција
Ѓорѓи Илиевски, Вишиот просветен инспектор и раководител на одделението за инспекциски надзор во високото образование, научните институти, ученичките и студентските домови ќе биде распределен на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Браво за храброста на инспекторов!: Твитерџиите со подршка за Илиевски кој обелодени дека владини функционери незаконски напредувале во академската кариера

Редакција
Просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски кој обелодени дека владини функционери незаконски напредувале во академската кариера доби подршка на социјалните мрежи за неговата храброст. Државниот просветен инспекторат (ДПИ) изврши...