еМагазин

Tag : пелени

Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП распродава запленети машини, пелени и влошки за да наплати данок

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) на јавна аукција која ќе се одржи на 22. август, годинава ќе понуди на продажба повеќе предмети запленети по основ...
Локално

МВР со детали за пелените кои предизвикаа евакуација

Редакција
На 19.09.2018 година околу 18.50 часот било пријавено дека во влезот брoj “1” на булевар „Кузман Јосифовски Питу“ се чувствува непријатна миризба и граѓаните се...
Локално

Евакуацијата на станарите во ТЦ Скопјанка бил поради мелни пелени

Редакција
Станарите во стамбениот комплекс ТЦ „Скопјанка“ синоќа биле евакуирани поради миризба на амонијак од користени мелни пелени. Еден од становите во зградата, како што објасни...