еМагазин

Tag : машини

Техно

Samsung го прославува својот 50-ти роденден! Што може да очекуваме од овој технолошки гигант?

Редакција
Во 2019 година NASA прослави 50 години од историската мисија на Аполо 11 и првото слетување на месечината. Светското првенство во кошарка само што заврши,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП распродава запленети машини, пелени и влошки за да наплати данок

Никола Осило
Управата за јавни приходи (УЈП) на јавна аукција која ќе се одржи на 22. август, годинава ќе понуди на продажба повеќе предмети запленети по основ...
Бизнис

Пад на индустриското производство во јуни

Редакција
Индустриското производство во јуни годинава во однос на јуни лани бележи намалување од 2,7 отсто, а вкупно за периодот јануари-јуни годинава има раст од 4,8...