еМагазин

Tag : питачење

Македонија ТОП СТОРИИ

Хорор во Струга: Мајка и очув терале дете на питачење, го тепале доколку не заработи, а парите ги користеле за купување на дрога

Редакција
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по повеќемесечна постапка во соработка со Министерството за внатрешни работи, денеска...
Локално

Кумановка ги принудила внуците на питачење

Редакција
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Р.И.(57) од Куманово, поради постоење основи насомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на малолетно лице“, затоа што...
ЖИВОТ

Сведоштво: Жената што проси на Бит Пазар секогаш е со успиено бебе, на прашањето со што го успива станува агресивна

Редакција
Мерсиха Смаиловиќ од организацијата „Легис“ упати апел на социјалните мрежи да не им се даваат пари на жените со бебиња, посебно кога бебето очигледно е успиено...