еМагазин

Tag : плоштади

Локално

Само 4 улици во Скопје, 2 плоштада и еден мост се именувани според жени

Редакција
Од вкупниот број од 156 улици под надлежност на Град Скопје повеќето од половина, 91 улица или 58 проценти, се именувани по личности. Од тие...
Локално

Ќе се менуваат имињата на улиците, булеварите, мостовите и плоштадите во Скопје

Редакција
Граѓаните од денеска ќе можат да предлагаат нови имиња за улиците, булеварите, мостовите и плоштадите во Скопје. Градоначалникот Петре Шилегов на одбележувањето на 56-годишнината од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Општините за новогодишно украсување потрошиле 615 илјади евра: Најголем дел од парите за една фирма

Редакција
Центарот за граѓански комуникации ја објави базата на податоци за сите тендери на локалните власти за новогодишно украсување за дочекот на 2019 година. Базата на...