еМагазин

Tag : попоски

Македонија ТОП СТОРИИ

Францускиот предлог воопшто нема гаранции, смета поранешниот шеф на дипломатијата, Попоски

Редакција
Поранешниот шеф на македонската дипломатија Никола Попоски смета дека францускиот предлог воопшто нема гаранции, но тоа, како што рече, може да се релативизира. -Ниту една...
Македонија

Ексминистерот за надворешни работи Никола Попоски позитивен на Ковид-19

Редакција
Поранешниот министер за надворешни работи Никола Попоски објави дека е позитивен на Ковид-19. „Добив позитивен разултат на тест за Ковид. Добар сум и немам симптоми....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој се ја „мерка“ фотелјата на Мицкоски?

Редакција
ВМРО ДПМНЕ, најголемата партија во Македонија, со денови е топ тема во македонските, но и во регионалните медиуми. Партијата ја тресат исклучувања на големи поранешни...