еМагазин

Tag : Порошенко

Македонија

Заев им се извинил на Вучиќ и Тачи за разговорот со лажниот Порошенко

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи во врска со неговиот разговор со руските комичари, посочувајќи дека доколку со тоа...
Македонија

Милошоски тврди дека Заев во Давос не се сретнал со Порошенко

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, Антонио Милошоски, во објава на својот Фејсбук профил тврди дека премиерот Зоран Заев во Давос не...
Македонија ТОП СТОРИИ

(АУДИО) Руски комичари три пати разговарале со Заев преставувајќи му се како Порошенко и Столтенберг

Редакција
Македонскиот премиер Зоран Заев е најновата „жртва“ на познатите руски комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров), кои во три телефонски разговори му се преставуваат...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Шоуто стана реалност: Комичарот Зеленски го прегази Порошенко на претседателските избори во Украина

Редакција
Речиси никој во Украина, ниту во светот не очекуваше дека 41-годишниот Володимир Зеленски ќе го победи актуелниот претседател на земјата Петро Порошенко, освојувајќи 73% од...