еМагазин

Tag : Столтенберг

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Еуфорија на Твитер за местенката на Заев: „Кој знае колку стоел мирно до телефонот кога зборел со Столтенберг“

Никола Осило
Огромен број реакции на социјалните мрежи има по објавените три телефонски разговор меѓу Зоран Заев и двајцата руски комичари кои му се претставиле како доскорешниот...
Македонија ТОП СТОРИИ

(АУДИО) Руски комичари три пати разговарале со Заев преставувајќи му се како Порошенко и Столтенберг

Редакција
Македонскиот премиер Зоран Заев е најновата „жртва“ на познатите руски комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров), кои во три телефонски разговори му се преставуваат...
Македонија

Столтенберг од Скопје: Сојузниците не ве ценеа само по Договорот од Преспа, туку пред се по реформите

Редакција
Дваесет и деветте земји членки на Алијансата, Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО го потпишаа пред се поради реформите кои земјата ги...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Кој го пречека Столтенберг во Скопје

Редакција
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг пристигна во Скопје. Со чадор на аеродром го пречека министерот за надворешни работи, Никола Димитров. Столтенберг утре ќе се...
Македонија

Првиот човек на НАТО, Столтенберг повторно доаѓа во Скопје

Редакција
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг и Северноатлантскиот совет на 2 и 3 јуни ќе ја посетат Република Северна Македонија. Столтенберг и членовите на Советот за...
Свет

Столтенберг: Внатре во НАТО има несогласувања

Редакција
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг во своето обраќање пред американскиот Конгрес изјави дека внатре во Алијансата постојат многу несогласувања и побара зголемување на одбранбениот...
Македонија

Столтенберг: НАТО подготвен да го потпише пристапниот протокол со Македонија штом се имплементира Договорот од Преспа

Редакција
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, потсети дека Алијансата е подготвена да го потпише пристапниот протокол со Македонија штом биде имплементиран Преспанскиот договор. Како што...
Македонија

Столтенберг од Србија: Нема план Б за Македонија

Никола Осило
Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска порача дека нема план Б за Македонија, оти земјата сега има можност која се случува еднаш во животот...
Македонија

Столтенберг: Македонија може да стане членка во 2019, ако го прифати договорот од Преспа

Редакција
НАТО соопшти дека Република Македонија може да стане членка на Алијансата во 2019 година ако го прифати Преспанскиот договор. Преговорите за прием на Македонија може...
Македонија ТОП СТОРИИ

По референдумот, Столтенберг повикува на конструктивност и одговорност од партиите

Редакција
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг по референдумот повтори дека вратите на Алијансата остануваат отворени за Македонија, но дека сите национални процедури мораат претходно да се...