еМагазин

Tag : Сергеј Баздникин

Македонија

Листата на непријателски земји е реакција на постапките на владите на овие земји, вели рускиот амбасадор Баздникин

Редакција
Списокот на непријателски земји е објавен од Владата на Русија при спроведување на указот на претседателот Владимир Путин. Тоа е список на држави кои вршат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Рускиот амбасадор Баздникин повикан во МНР, врачена му е вербална нота оти ја стави Македонија на листата на непријателски земји

Редакција
Рускиот амбасадор во државава Сергеј Баздникин денеска бил повикан во Министерството за надворешни работи, потврдија од Министерството за надворешни работи (МНР) за МИА. Како што...
Македонија

Се надеваме дека новите пратки на „Спутник V“ ќе пристигнат во блиска иднина, вели рускиот амбасадор Баздникин

Редакција
Рускиот амбасадор во земјава Сергеј Баздникин денеска соопшти дека очекува во блиска иднина да пристигнат нови пратки на вакцината „Спутник V“ во земјава. Како што...
Македонија

Сергеј Баздникин е вонреден и ополномоштен руски амбасадор во Македонија

Редакција
Денеска, вонредниот и ополномоштен амбасадор на Руската Федерација во Македонија, Сергеј Баздникин, ги предаде копиите на акредитивните писма на министерот за надворешни работи на Република...