еМагазин

Tag : Смоквица

Бизнис

Пуштена во употреба патарината „Демир Капија“ на автопатот Скопје-Гевгелија, автомобилите ќе плаќаат 80 денари

Редакција
Најновата наплатна станица „Демир Капија“ на автопатот Скопје-Гевгелија од 28 октомври е пуштена во употреба, потврдија за „Мета.мк“ од Јавното претпријатие за државни патишта. Патарината...
Македонија ТОП СТОРИИ

Истрагата за случајот „Актор“ на СЈО во завршна фаза

Редакција
Во врска со предметот „Актор“, преземени се повеќе истражни дејствија од страна на ова јавно обвинителство и истиот се наоѓа во завршна фаза на истражната...
Македонија

„Балканската рута“ уште функционира: Полицијата откри 12 мигранти кај Смоквица и во Скопје

Редакција
Дванаесет мигранти од кои шест од Авганистан и еден од Шри Ланка вчера биле откриени во возило со скопски регистарски ознаки на клучката во село Смоквица, а...
Македонија

Се рушат рекорди: Кај гевгелиското село Смоквица откриени 83 мигранти

Редакција
Македонската полиција денеска кај село Смоквица пронајде 83 илегални игранти, од кои 11 малолетни лица, во возило влекач сопственост на фирма и управувано од гевгеличанец....