еМагазин

Tag : демир капија

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Маж од Демир Капија ќе одговара за потикнување омраза кон ЛГБТИ заедницата

Редакција
Од Јавното обвинителство информираа дека маж од Демир Капија преку интернет ширел коментари полни со омраза, кои би можеле да ја загрозат безбедноста кон припадниците...
Локално ТОП СТОРИИ

Гори и во Демиркаписко, ќе се гаси со полициски хеликоптер

Редакција
Уште еден пожар попладнево во Тиквешко. Покрај пожарот во Гоцева шума кај Неготино, пожар избувна и во Демиркаписко. -Поради олеснување на воспоставувањето на контрола врз...
Локално ТОП СТОРИИ

Почина 47-годишната жена што беше тешко повредена во сообраќајката во тунелот кај Демир Капија

Редакција
Почина 47 – годишната жена што беше тешко повредена во сообраќајката во тунелот кај Демир Капија. – Основното јавно обвинителство Кавадарци изврши увид на местото...
Локално ТОП СТОРИИ

Нови детали за трагедијата во Демир Капија: Демиркапиецот кој го уби соседот и порано го пријавувал за тропање од горе во полиција

Редакција
Повозрасниот демиркапиец и претходно го пријавувал младиот сосед за тропање од горе, а денеска двајцата се пронајдени со прострелни рани. Ова го одговорија од МВР...
Локално ТОП СТОРИИ

Маж во Демир Капија го уби соседот, па се самоубил

Редакција
Убиство и самоубиство се случило утринава во Демир Капија, ваквата вест ја потресе демиркаписката, но и јавноста во Тиквешијата. Видно потресен, градоначалникот на Демир Капија,...
Македонија

27-годишното момче од Демир Капија кое почина од Ковид-19 имало церебрална парализа и анемија

Редакција
27-годишното момче од Демир Капија кое почина од Ковид-19 имало церебрална парализа и анемија, објави Плусинфо. Од Министерството за здравство за порталот велат дека пациентот...
Бизнис

Пуштена во употреба патарината „Демир Капија“ на автопатот Скопје-Гевгелија, автомобилите ќе плаќаат 80 денари

Редакција
Најновата наплатна станица „Демир Капија“ на автопатот Скопје-Гевгелија од 28 октомври е пуштена во употреба, потврдија за „Мета.мк“ од Јавното претпријатие за државни патишта. Патарината...
Локално

Мајка пријавила обид за силување врз нејзината малолетна ќерка

Редакција
Вчера во 17.00 часот во Полициска станица Неготино, 43 – годишна жена од Демир Капија пријавила дека околу 15.30 часот 21-годишен демиркапиец се обидел да изврши обљуба врз нејзината малолетна ќерка и ја...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) МВР откри „шума“ со марихуана во Демир Капија: Стебла високи до 4 метри

Редакција
На 28.09.2020 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со СВР Велес во местото Јаворица, Демир Капија...
Македонија

Две жени од Кавадарци и една од Демир Капија заразени со Ковид-19

Редакција
Три жени од Тиквешко се новозаразени од Ковид-19 во изминатите 24 часа, две од Кавадарци и една од Демир Капија. Тие се на возраст од...