еМагазин

Tag : спреј

Свет ТОП СТОРИИ

Русија регистрираше спреј против Ковид-19: Пациентите оздравуваат за само осум дена

Редакција
Руското Министерство за здравство го регистрираше лекот „Лајтрагин“ за превенција и лекување на пневмонија предизвикана од инфекција со коронавирусот, соопшти денеска Руската агенција за медицина...
Локално

Со спреј вперен кон вработена украл пари од маркет во Битола

Редакција
Битолчанец со употреба на спреј кој го вперил во вработена, украл пари од маркет во овој град. Од СВР-Битола информираат дека настанот се случил во...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) „Жива е Македонија“: Новите табли на спомениците од античкиот период обоени со спреј

Редакција
Новите табли на споменици од античкиот период во Скопје и Битола, на кои согласно Договорот од Преспа треба да стои дека се на личности со...