еМагазин

Tag : Стојанче Стоилов

Спорт

Стојанче Стоилов избран за најдобар спортист на Скопје

Редакција
Денеска, во Големата Сала на Советот на Град Скопје се одржа доделување на наградите за Избор на најуспешни спортистки, спортисти, тренер и спортска екипа на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Отец Пимен: Стоилов треба да е почитуван како шампион и човек што цврсто стои на својот став

Редакција
Почитувајте луѓе и со дијаметрално различен став од вашиот. Барем го имаат. Чувајте се од оние што го немаат и ги води толпата за да...