еМагазин

Tag : Струма

Македонија

(Фото) Пендаровски положи цвеќе на местото на автобуската несреќа на автопатот „Струма“

Редакција
Претседателот на државата Стево Пендаровски попладнево на автопатот „Струма“ во Бугарија положи цвеќе на местото каде што во автобуската несреќа во ноември минатата година загинааа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Започна новиот увид на автопатот Струма за несреќата со автобусот на Беса транс

Редакција
Николај Димитров, адвокатот на дел од семесјтавата на загинатите и повредените патници од автобуската несреќа на Беса транс на автопатот Струма во Бугарија, за дописникот...
Балкан

Еден месец по автобуската несреќа обновен сообраќајот на автопатот Струма

Редакција
Еден месец по страшната автобуска несреќа на автопатот Струма во Бугарија, во која загинаа 45 лица, сообраќајот на 32-от километар е повторно целосно воспоставен. Како што...
Македонија

Бугарски невладин институт побара меѓународна ревизија да ги процени состојбите на автопатот „Струма“ на кој во автобуска несреќа загинаа 45 македонски државјани

Редакција
Невладиниот бугарски Институт за безбедност на патиштата задолжи меѓународен ревизор да изврши непристрасна стручна проверка на состојбата на патиштата пред тешката несреќа на автопатот Струма,...