еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Мерко за сечењето на лента на пицеријата која е дивоградба: Кај биле властите да реагираат?

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко кој ја сечеше лентата на отварањето на пицеријата во Охрид, која е дивоградба и се наоѓа во заштитната зона на УНЕСКО, а е во сопственост на неговиот партиски колега, од ДУИ, Нефи Усеини, советник во Општина Охрид, во видео обраќање објасни зошто го направил тоа.

Меѓудругото вели дека ако пицеријата била дивоградба, каде биле локалната и централната власт да реагираат.

Според него штом немало реакција од властите, објектот е легален.

Повеќе во видеото:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Две куќи, стан, три автомобили, земјиште: Каков имот пријавил Нефи Усеини, чија пицерија во Охрид стана топ тема

„Струшкиот градоначалник отворил дивоградба. Требаше и од УНЕСКО преставник да викнат, грешка во протокол“: Твитер реакции

Фото: Мерко/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) „Бајки од Македонија за цела година“ – нови волшебни приказни за љубителите на имагинарниот свет

Редакција

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството вработува 8 лица, плата до 31.323 денари

Никола Осило

(Фото) Димитров и Рикер наздравија: Протоколот за НАТО ратификуван во Комитетот за надворешни работи на Сенатот на САД

Редакција