еМагазин

Tag : дивоградба

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Охридски комуналец“ ги поништи трите договори со фирмата на советникот на ДУИ, Усеини

Редакција
Управниот и надзорниот одбор на ЈП „Охридски комуналец“ на вчера одржаниот состанок донесоа одлука да го прифатат мислењето на Државната комисија за спречување корупција и
Македонија

По нападот на универзитески професор, за советникот на ДУИ, Хусеини се преземаат постапки, вели Заев

Редакција
Се преземаат управни постапки против охридскиот советник Нефи Хусеини, одговори премиерот Зоран Заев денеска на новинарско прашање, зошто му се дозволува на советникот такво самоволие,
Македонија

Заев до Усеини: Тргни ја дивоградбата или државата ќе ја руши

Редакција
Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција во Владата, му порача на советникот на ДУИ во Општина Охрид, Нефи Усеини да си ја тргне дивоградбата, бидејќи во
Локално

Кривична пријава за градење на диво во Маврово

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против З.С.(60) од село Жировница, Маврово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неизвршување
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Мерко за сечењето на лента на пицеријата која е дивоградба: Кај биле властите да реагираат?

Редакција
Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко кој ја сечеше лентата на отварањето на пицеријата во Охрид, која е дивоградба и се наоѓа во заштитната зона на
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Струшкиот градоначалник отворил дивоградба. Требаше и од УНЕСКО преставник да викнат, грешка во протокол“: Твитер реакции

Редакција
И покрај тоа што пицеријата на советникот на ДУИ, Нефи Усеини е дивоградба, истата беше свечено отворена, а лента сечеше градоначалникот на Струга, кадар на ДУИ,
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска отвори предмет за дивоградбата на Матка, оти сите институции се прогласија за ненадлежни

Никола Осило
Бидејќи сите институции се прогласија за ненадлежни за дивата платформа на Матка, Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) отвори предмет за истата. Претседателката на
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Дека“ се парите: Бројчаникот никако да почне да врти

Редакција
И по два месеци бројчаник за „украдените пари“ од претходната власт, кои треба да се вратат во буџетот, а беше предизборен адут на сега владејачката
Македонија ТОП СТОРИИ

Бројчаникот за украдените пари на Порта Македонија поставен на дивоградба

Редакција
Бројчаникот за украдените пари од претходната власт, донација на премиерот Зоран Заев е поставен на дивоградба. Имено, пред извесен период од работната група за анализа на