еМагазин

Tag : дивоградба

Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска отвори предмет за дивоградбата на Матка, оти сите институции се прогласија за ненадлежни

Никола Осило
Бидејќи сите институции се прогласија за ненадлежни за дивата платформа на Матка, Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) отвори предмет за истата. Претседателката на
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Дека“ се парите: Бројчаникот никако да почне да врти

Редакција
И по два месеци бројчаник за „украдените пари“ од претходната власт, кои треба да се вратат во буџетот, а беше предизборен адут на сега владејачката
Македонија ТОП СТОРИИ

Бројчаникот за украдените пари на Порта Македонија поставен на дивоградба

Редакција
Бројчаникот за украдените пари од претходната власт, донација на премиерот Зоран Заев е поставен на дивоградба. Имено, пред извесен период од работната група за анализа на