еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Полицијата во Шпанија со дронови ги тера жителите да останат дома поради корона вирусот

Во Шпанија, која од денеска поради превенција од корона вирусот е во делумен карантин, полицијата користи дронови со кои ги тера жителите да останат дома.

По Италија, ситуацијата со корона вирусот во Европа е најлоша во Шпанија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Фитнес инструктор во Шпанија со вежби на кров ги „одржува“ Шпанците во карантин во топ форма

„Многу разводи ќе има со изолацијава„: Твитер реакции за корона вирусот

Како тоа изгледа во главниот град Мадрид погледнете во видеото:

Фото/видео: Полиција/Мадрид

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронхопулмонална дисплазија кај деца

Никола Осило

Нема ни куќа, ни стан, ама има два автомобили: Каков имот пријавил разрешениот министер Сухејл Фазлиу

Редакција

(Галерија) Ракометарите кај Пендаровски: Државата секогаш ќе ви биде дом, нема да заборави што направивте за неа

Редакција