еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Чавков на Фејсбук: Казната е драконска, вилата на Халкидики ако ја најдете ја поклонувам

Поранешниот министер за внатрешни работи и поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, се огласи на својот Фејсбук профил по вчерашното изрекување на затворската казна од 18 години за настаните во македонското Собрание од 27. април 2017 година.

“Нарачката на мафијата која владее со Република Македонија е реализирана:

– Монструозно обвинение – неосновано

– Драконска казна

Ги повикувам сите членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ како и добронамерните граѓани на Република Македонија кои не се политички определени да се обединат околу каузата на ВМРО-ДПМНЕ и да се порази злосторничката организација која ги киднапира сите институции.

ПОДЕЛБИТЕ СЕ ВО КОРИСТ САМО НА МАФИЈАТА!

2. Вилата на Халкидики (ако ја најдете да постои), ја поклонувам на “истражувачките новинари“.

3. Најавувам тужба за фингираната службена белешка“, пишува Чавков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„На колку е осуден Муковски? На 210 тендери“: Твитер за пресудите за 27.април

Пресуди за „крвавиот четврток“: Чавков осуден на 18 години затвор, Нинџа на 8 години, Игор Дурловски е ослободен

Ќерката на Чавков: Ќе си лежи оној што ја измисли вилата на Халкидики

(Фото) Решението за притвор на Чавков откри дека има вила на Халкидики?

Фото: МВР/Фејсбук/Чавков

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Починати седум лица од Ковид-19, дополнително пријавени уште шест

Редакција

Имаме ограничен буџет наспроти бројот на пациенти кој се зголемува, рече директорката на Онкологија пред Анкетната комисија

Редакција

Петнаесеттина штипски здравствени работници се уште ја немаат добиено ковид наградата

Редакција