еМагазин

Tag : Леонид Индов

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Државата ќе плати за лекувањето на Леонид во Виена, за Јани се бара решение

Редакција
За лекувањето на Леонид Индов во Виена, Австрија, од државниот буџет ќе бидат издвоени 136.000 евра, објави телевизијата Сител. Информацијата за телевизијата ја потврдиле од...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Здравјето на Леонид се подобрува, ја доби „Златна бубамара“ од ДНК

Редакција
Здравјето на младиот Леонид Индов, за чие лекување се обедини Македонија, е подобрено, соопштија од групата ДНК на социјалните мрежи, која на лицитација за да...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Македонец кој живее и работи во Виена, нуди бесплатно сместување за семејството на Леонид

Редакција
Државата се уште не изнајде начин како да ги покрие трошоците за лекувањето на Леонид Индов во Виена, Австрија, но затоа секој хуман граѓанин согласно...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Еко-фарма „Беровко“ се вклучува во хуманитарната помош за лекувањето на Леонид

Редакција
Еко-фарма „Беровко“ ќе се вклучи со мал придонес за лекувањето на Леонид Индов, информираат од таму. „На продажба ги ставаме производите од сликата. Доколку има...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

MOSH – Lounge & Music Bar органзираше хуманитарна забава за собирање на донации за лекувањето на Леонид Индов

Редакција
На 26.2.2024 година во организација на MOSH – Lounge & Music Bar и во соработка со млади и хумани луѓе (другари на Лео), се одржа...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Државата ќе бара начин како да ги подмири трошоците за лекувањето на Леонид

Редакција
Случајот со Леонид Индов се најде и на вчерашната владина седница. На истата, биле образложени досегашните процедури што се водат пред надлежните институции, а се...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) За Лео, Благојчо Ѓоргиев од Кочани на продажба го стави својот скутер за хендикепирани

Редакција
Граѓаните продолжуваат со низа иницијативи и хуманитарни акции за да му помогнат на младиот Леонид Индов, на кој му е потребна нашата помош за да...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

ДНК од лицитација на „Златната бубамара“ собра 690.000 денари за Лео

Редакција
Голем број македонски музичари, модни креатори и други уметници, самоиницијативно организираат акции за помош на Леонид Индов, кој е на лекување во Виена, Австрија и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Треба да се испочитува здравствениот систем овде, па да се замине во странство, вели Манолева за лекувањето на Леонид

Редакција
Заменик-министерката за здравство Маја Манолева, за случајот со Леонид Индов, вели дека прво треба да се испочитува здравствениот систем тука, да се исцрпат сите можности,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Апел за ИТНА промена на законот: Ниту една клиника во Македонија нема знаење и опрема за лекување на Леонид Индов, и затоа е во Виена

Силвана Жежова
еМагазин, уште од почеток на повредата на Леонид Индов, го следи неговиот случај и како медиум, цело време е вклучен во апелите за помош за...