еМагазин

Tag : Љупчо Палевски Палчо

Македонија ТОП СТОРИИ

Палевски останува уште 30 дена во притвор

Редакција
Љупчо Палевски Палчо, првоосомничениот за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски од Велес доби уште 30 дена...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Палески спроведен во суд, вели дека не сторил убиства и дека има докази

Редакција
Љупчо Палевски Палчо, првоосомничениот за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски од Велес денеска за првпат е...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Како беше донесен Палевски во Шутка

Редакција
Екстрадицијата на Љупчо Палевски Палчо од Турција, кој е првоосомничениот за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес...
Македонија ТОП СТОРИИ

За Палевски се уште нема обвинение

Редакција
Синоќа во Македонија од Турција беше екстрадиран Љупчо Палевски Палчо, кој е осомничен за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Палевски вечерва ќе биде екстрадиран во Македонија

Редакција
Првоосомничениот за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски Палчо, вечерва од Турција ќе биде...
Македонија ТОП СТОРИИ

Турција одобри екстрадиција на Палчо

Редакција
Турција одобри екстрадиција на Љупчо Палевски Палчо, кој е осомничен за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панчо Жежовски од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Турција дала рок за екстрадиција на Палчо, Лога не кажа кога

Редакција
Министерот за правда Кренар Лога денеска изјави дека при официјалната посета на Турција, оттаму бил информиран дека за екстрадиција на осомничениот за убиства и киднапирање,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Возачот на Палчо до Турција ослободен од притвор

Редакција
По предлог на надлежен обвинител, Судот го укина притворот за Стефан Димовски, лицето кое до Турција го пренесе Љупчо Палевски-Палчо, првоосомничениот за убиствата и киднапирањето на...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Партијата „Десна“ објави наводно писмо од Палчо, во кое вели дека не киднапирал и убивал деца и старци

Редакција
Партијата „Десна“ на која до пред извесно време претседател беше Љупчо Палевски-Палчо, осомничен за киднапирање и убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Љупчо Палевски повеќе не е претседател на партијата „Десна„

Редакција
Осомничениот за убиството и грабнувањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Скопје, Љупчо Палевски Палчо не е повеќе претседател на...