еМагазин

Tag : банкарски сметки

На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

(Галерија) Лукаревска: Правилно постапив што го послушав татко ми и не станав актерка

Силвана Жежова
Директорката на Управата за јавни приходи (УЈП), Сања Лукаревска годината што изминува ја оценува за успешна на професионален план, а за следната си посакува успех...
Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП ќе има пристап до приливите на банкарските сметки на граѓаните

Редакција
Владата на седница ги усвои предлог-законите за изменување на законите за банки и за Управата за јавни приходи со кои се овозможува пристап на УЈП...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Многу прашалници висат во воздух во врска со увидот на УЈП во банкарските сметки

Редакција
Реакциите за увидот на УЈП во банкарските сметки на граѓаните не стивнуваат. Иако директорката на УЈП, Сања Лукаревска објасни дека се работи за шпекулации во...