еМагазин

Tag : голман

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Во Охридското Езеро се удави младиот ракометен голман Никола Даниловски-Џамбо

Редакција
Беживотно тело на давеник утрово е извадено од водите на Охридското Езеро. Станува збор за младиот голман на ракометниот клуб Охрид и македонски репрезентативец, Никола...
Спорт

На 46 години во Австралија почина поранешниот репрезентативен голман Гоце Груевски

Редакција
Поранешниот македонски репрезентативен голман Гоце Груевски почина на 46 години во Австралија. Груевски кариерата ја почна во Победа, а потоа бранеше и за Слога, Работнички,...
Забава

(ВИДЕО) Како изгледаше свадбата на Борко и Нина Ристовски

Редакција
По една година во брак, голманот на македонската ракометна репрезентација, Борко Ристовски и неговата сопруга Нина викендов направија свадба во скопскиот хотел Мериот. На свадбата беше...
Локално

Физички го нападнал голманот бидејќи не му се допаднал резултатот

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Д.Ш.(22) од село Вевчани, струшко за сторено кривично дело „насилство“, информира МВР. На 29 август...