еМагазин

Tag : кавдарци

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Аутомобиле СК“ го доби тендерот на ЈП „Паркинг Кавадарци“ за набавка на возила вреден 19.800 евра

Редакција
Јавното претријатие за јавни паркиралишта „Паркинг Кавадарци“ по распишаниот тендер за набавка на возила склучи договор со друштвото за производство трговија и услуги „Аутомобиле СК“...
Локално

Млад кавадарчанец почина по пад во домот

Редакција
На 01.02.2020 во  14.00 часот  во СВР Велес, С.Ѓ.(64) од Кавадарци пријавила дека во семејната куќа на ул.„Страшо Пинџур“ во Кавадарци, нејзиниот син Н.Ѓ.(22) од Кавадраци паднал,...
Локално

Кривична пријава за полицаец од Кавадарци: Си зел марихуана наместо да ја достави како доказ

Редакција
Одделот за внатрешна контрола криминалистички истраги и професионални стандарди поднесе кривична пријава против М.Е.(29) од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела...
Локално

Плинска боца експлодирала додека неготинец печел ракија

Редакција
На неготинец му експлодирала плинска боца додека печел ракија. За среќа, повредени нема. Информацијата за МИА ја потврди командирот на Територијалната противпожарна единица од Неготино,...