еМагазин

Tag : киднапирања

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Пронајдено лицето кое на социјалните мрежи ширеше паника за киднапирање деца

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 20-годишен скопјанец осомничен дека сторил – Лажно пријавување на кривично дело од член 366 став 4 од Кривичниот...
ЖИВОТ

Спасовски: Дел од исчезнатите, завршуваат како самоубиства

Редакција
Ниту има случај на киднапирање, ниту, пак, на лицата што во последните неколку случаи си го одземаа животот им недостигале органи. Тоа го потврди судска...