еМагазин

Tag : кинески

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Американците со борбен авион го соборија кинескиот балон, Кинезите гневни

Редакција
Американски борбен авион од типот „Ф-22“ вчера го собори кинескиот балон што неколку дена леташе над САД и неприфатливо го наруши американскиот суверенитет, соопшти Министерството...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Набавката на Србија на кинески проектили, ја „вжешти“ атмосферата на Балканот

Редакција
Во време на зеземање страни поради војната во Украина, и кога Србија е под голем притисок да застане на страната на ЕУ во однос на...
ЖИВОТ

Д-р Даниловски: Се заразуваат и вакцинирани зошто се вакцинираа со кинески вакцини

Редакција
За емисијата „Студио 10„ на ТВ 24, епидемиологот Драган Даниловски објасни зошто има ковид заразени лица кои се вакцинирани. Според него, тоа е последица што...
Македонија

Со кинеските вакцини од вторник дневно ќе се вакцинираат од 10.000 до 15.000 лица

Редакција
Двесте илјади вакцини „Синофарм“ пристигнаа изутрината во Скопје кои најдоцна до понеделник ќе бидат дистрибуирани во салата „Борис Трајковски“ и во уште шест градови низ...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Стигнаа 200.000 кинески вакцини, Армијата помогна во нивно растоварување

Редакција
Утрово во Македонија пристигнаа 200.000 вакцини од кинескиот производител „Синофарм“. Министерот за здравство, Венко Филипче на Фејсбук информираше дека македонската Армија се вклучува со поддршка...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кинеските вакцини во Македонија се очекуваат на 15 или 16 февруари

Редакција
Премиерот Зоран Заев изјави дека е можно вакцините Фајзер од Србија да пристигнат уште утре во земјава, а кинеските вакцини на Синофарм на 15 или...