еМагазин

Tag : командант

Свет ТОП СТОРИИ

По серијата загуби на теренот, Русија назначи нов командант на трупите кои се борат во Украина

Редакција
Руската војска објави дека назначува нов командант на своите „специјални воени операции“ во Украина по серијата загуби на теренот. „Армискиот генерал Сергеј Суровикин е назначен...
Македонија

Ги откри ли командант Малишева напаѓачите на Јанакиески и Ристоски?

Редакција
Мухамед Красниќи, познат и како командант Малишева на својот Фејсбук профил тврди дека знае кој стои зад нападот на поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристевски...