еМагазин

Tag : малишева

Македонија

„Ние бевме тие кои со нашите пушки Ве симнавме од власт“, му одговори командант Малишева на Мицкоски

Редакција
Мухамед Красниќи познат како командант Малишева на Фејсбук му одговори на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој коментираше дека осудениците од кумановската група му слугуваат...
Македонија

Ги откри ли командант Малишева напаѓачите на Јанакиески и Ристоски?

Редакција
Мухамед Красниќи, познат и како командант Малишева на својот Фејсбук профил тврди дека знае кој стои зад нападот на поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристевски...