еМагазин

Tag : кумановска група

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Што ќе „ќари“ Кумановската група од „бомбите„ на Ел Чека?

Редакција
Новите „бомби“, кои претежно се однесуваат на поранешни државни функционери на владејачката ДУИ, но и на актуелни партиски функционери на партијата не завршија случајно во...
Македонија

„Ние бевме тие кои со нашите пушки Ве симнавме од власт“, му одговори командант Малишева на Мицкоски

Редакција
Мухамед Красниќи познат како командант Малишева на Фејсбук му одговори на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој коментираше дека осудениците од кумановската група му слугуваат...
Македонија

Кумановската група со писмо им се закани на Ахмети, Груевски и Мијалков

Редакција
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков и други лица од ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ добија отворена...