еМагазин

Tag : компири

ДОБРОСОСЕДСТВО

Укината косовската забрана за извоз на мед и компир

Редакција
Косово ја укина забраната  за увоз на мед и компир од земјава, а Северна Македонија го стави Косово повторно на листата земји од кои е...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Косово да си ја „ишне“ мувата од капата, па после да воведува блокади

Редакција
Со неаргументирани блокади и насилнички потези не се градат добрососедски односи и не се развива трговијата. Ова треба да го поднаучат во Владата на Косово...
Бизнис

За македонските власти забраната за извоз на компир и мед во Косово нема основа

Редакција
Македонските власти ќе побараат од Косово објаснување со аргументи врз основа на кои меѓународни стандарди е донесена мерката на Приштина за забрана на увоз на...
Бизнис

Косово забрани увоз на компири и мед од Македонија

Редакција
Министерот за трговија и индустрија во Владата во оставка на Косово Ендрит Шаља денеска наложи забрана на увозот на компири и мед од Северна Македонија,...
Балкан

(ВИДЕО) Во Грција постигнат нов Гинисов рекорд за најголема порција со помфрит

Редакција
Асоцијацијата на земјоделски кооперанти на Нахос го собори сопствениот рекорд за најголема порција со помфрит, за само осум часа, пренесуваат грчките медиуми. За новиот Гинисов...