еМагазин

Tag : ковид-пациенти

Македонија ТОП СТОРИИ

Од Ковид-19 почина еден пациент од Дебар

Редакција
Болничките легла во двете одделенија, инфективното и хируршкото, се веќе пополнети и во Општата болница со проширена дејност во Дебар се размислува за пренамена и...
Балкан

Во Грција повторно се отвораат клиники за лекување ковид пациенти

Редакција
Клиники за лекување пациенти со Kовид-19, што беа затворени по затишјето во пандемијата на почетокот на летото, од денеска се повторно отворени во Грција, изјави...
Македонија

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 61 пациенти, а вкупно се лекуваaт 704

Редакција
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 61 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерство за здравство. Вкупно 704...
Македонија

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 35 пациенти, а вкупно се лекуваaт 261

Редакција
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 35 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерство за здравство. Вкупно 261...
Македонија

Инфективно и дел од Интерното одделение на велешката болница преполни со Ковид пациенти

Редакција
На Инфективното одделение целосно е исполнет капацитетот со 54 пациенти, а исто така и на Б кракот Интерното одделение е пополнето со 15 пациенти, колку...