еМагазин

Tag : Ленин Јовановски

Локално ТОП СТОРИИ

Приватните превозници најавија продолжување и проширување на протестите

Редакција
Блокадите на приватните превозници во Скопје продолжуваат сè додека не се седне на маса со градоначалничката Данела Арсовска и не се изнајде законски соодветно решение,...
Локално ТОП СТОРИИ

Приватните превозници ги тргнаа автобусите од „Илинденска“, ако нема договор за викенд од понеделник повторно блокади

Редакција
Откако не бевме примени на средба во Град Скопје, по извесно време ги отстранивме автобусите од „Илинденска“. Ако нема некој договор во меѓувреме овие два...
Локално ТОП СТОРИИ

Приватните превозници утре од 6 часот ќе ја блокираат „Илинденска“ на потегот од Влада до МИ-ДА

Редакција
Приватните превозници од „Слобода превоз“ и „Макекспрес“ утре од шест часот ќе го блокираат сообраќајот во Скопје на десната лента на ул. „Илинден“ на потегот...