еМагазин

Tag : Маргини

Македонија ТОП СТОРИИ

Сиљановска Давкова се запозна со Мицотакис и Главчев на Самитот во Швајцарија

Редакција
Македонската претседателка Гордана Сиљановска Давкова се сретна со грчкиот и бугарскиот премиер, Киријакос Мицотакис и Димитар Главчев, на маргините на Самитот во Швајцарија. „На маргините...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Викенд на гордоста – Скопје од 2-8 септември во три локации во главниот град

Редакција
Од 2-8 септември во Скопје, ќе се одржи осмиот по ред Викенд на гордоста Скопје. Како што информираат организараторите овој настан ќе се одржи на...
ЖИВОТ

Нова пресуда на Судот во Стразбур против Македонија: Произволно земање на ДНК на граѓани, го повредува правото на приватност

Редакција
Пресуда со која се утврди дека начинот на кој полицијата собира, обработува и чува ДНК материјал не е во согласност со членот 8 (правото на...