еМагазин

Tag : миленичиња

ЖИВОТ

За домашните миленичиња остануваат востановените термини и за време на претстојниот продолжен викенд

Редакција
И во претстојниот продолжен викенд за домашните миленичиња остануваат востановените термини, соопштија од Владата, по одржаната 56-та седница. Граѓаните, во периодот кога важи забраната за...
ЖИВОТ

Термини за изнесување на миленичињата согласно новите ограничувања на движење

Редакција
Сопствениците на кучиња кои ги чуваат како домашни миленичиња во станови, ќе може да ги изнесуваат надвор во одредени термини во денот за време на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Парада за миленичиња за прв пат во Скопје

Редакција
Шепологија е наречена првата парада за миленичиња преку која организаторите сакаат да ја покажат убавата страна на имањето на милениче покрај себе. „Долго време се...
Бизнис

Општина Аеродром на изградба на паркови за миленичиња ќе потроши 1,2 милиони денари

Никола Осило
Општина Аеродром распиша тендер за изградба на три паркови за миленичиња во Општина Аеродром. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.271.000 денари, а главен...
ЖИВОТ

АХВ: Бесплатно микрочипирање на домашни миленици од 1 септември, потоа постапката ќе чини 800 денари

Никола Осило
Од сабота 1 септември почнува кампањата за бесплатна идентификација и регистрација на домашните миленици (кучиња и мачки) што ќе трае до 31 март идната година...