еМагазин

Tag : ново

Македонија ТОП СТОРИИ

До почетокот на 2024 година промена на документите со новото име на државата, со нови повисоки цени

Редакција
Следната 2024 година е рокот во којшто треба да бидат заменети личните документи, бидејќи дадовме рок при примената на Уставот на Македонија и Законот за...
Македонија

Следната недела ќе се официјализира новото парламентарно мнозинство, најави Османи

Редакција
Неспорно е новото стабилно мнозинство во Парламентот и тоа ќе биде објавено наредната недела, изјави денеска шефот на дипломатијата Бујар Османи на заедничката прес-конференција во...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Македонија официјално го менува името“: Што пишуваат регионалите медиуми

Редакција
Голем интерес во регионалните медиуми предизвика гласањето во македонското Собрание за отпочнување на процедурата за промена на Уставот, што е предвидено со договорот за името...