еМагазин

Tag : покана

Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски вчера добил покана за Благоевград, но поради обврски наместо него ќе оди Миле Бошњаковски

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски вчера добил покана да присуствува на отворањето на македонскиот културен клуб – „Никола Вапцаров“ во Благоевград в недела, но поради претходно закажани...
Македонија

По неодоливата изведба на „Македонско девојче“: Премиерот Заев го покани Ноле да ја посети нашата земја

Редакција
Премиерот Зоран Заев не одолеа на изведбата на песната „Македонско девојче“ од страна на тенисерот Новак Ѓоковиќ, кој пееше во живо вршејќи пренос на Инстаграм...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Радев: Го поканив Пендаровски да ја посети Бугарија

Редакција
Претседателот на Бугарија, Румен Радев по денешната инаугурација на Стево Пендаровски за претседател на Република Северна Македонија, истакна дека Софија ја поддржува нашата земја во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Иванов ја добил поканата откако завршила церемонијата за подигање на знамето на НАТО

Редакција
Од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов, за еМагазин велат дека тој ја добил поканата за денешната церемонија за подигање на знаметот на нАТО, откако истата...