еМагазин

Tag : посетеност

Локално ТОП СТОРИИ

Крушево полно со гости за новогодишните празници

Редакција
Преку 4.000 гости и посетители ќе бидат во Крушево за новогодишните празници. Сите капацитети се полни, потврдуваат од Општината. – Веќе пристигнуваат гостите. Имаме 2.000...
Локално

Слаба посетеност на Охрид за празникот

Редакција
Oхрид за продолжениот викенд по повод велигденските и првомајските празници барем малку наликува на туристички центар. Има раздвиженост низ градот, на Кејот на Охридското Езеро,...
Бизнис

И покрај убавото време, Охрид се празни

Редакција
Одложувањето на почетокот на училишната година и убавото време ја продолжија сезоната на охридското крајбрежје, но посетеноста на градот и околните места забележително опаѓа. Изминатиот...
Забава

(Фото) Заврши „Skopje Wine Expo”- досега најголема посетеност на винскиот фестивал

Редакција
Со настап на Александра Јанева и Марко Логаут (Тоше Проески Трибјут), групата Ареа и Бијело Дугме Real Tribute, заврши винскиот фестивал „Skopje Wine Expo”. Оваа...
Забава

(Фото) Рекордна посетеност на првиот фестивалски ден на Skopje Wine Expo

Редакција
Винскиот фестивал под покровителство на град Скопје, вчеравечер забележа рекордна посетеност на првиот фестивалски ден. Голем број на граѓани го посетија „Skopje Wine Expo” и...