еМагазин

Tag : предавник

Балкан

(Фото) На вратата од станот на градоначалникот на Солун, Бутарис, му напишаа „предавник“

Редакција
Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, многу добро познат и на македонската јавност, повторно е во фокусот на грчките медиуми, откако непознати лица напишале „предавник“ на...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Кој е „предавникот“ во ВМРО ДПМНЕ?

Редакција
Не престануваат меѓусебните обвнувања помеѓу сегашните и поранешните членови на најголемата партија во земјава, ВМРО ДПМНЕ, за тоа кој ја предал партијата, но и Македонија....