еМагазин

Tag : Раде Шербеџија

ТОП СТОРИИ Убава приказна

Шербеџија во Скопје за 25-годишнината од премиерата на „Пред дождот“: Фала Милчо што бев дел од твојот сон

Редакција
Кинотеката синоќа свечено ја одбележа 25-годишнината од премиерата на „Пред дождот“ на Милчо Манчевски, најуспешниот и најзначајниот игран филм во македонската кинематографија, со промоција на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Двочасовен новогодишен концерт на Игор Џамбазов во Веро центар

Редакција
Со двочасовен новогодишен концерт на неповторливиот шоумен Игор Џамбазов, придружуван од Гуру Харе, што ќе се одржи во сабота (29 декември) во Веро центар во...