еМагазин

Tag : Игор Џамбазов

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео+Фото) Девет дена не излегов од соба на одмор: Игор Џамбазов во „Еден на Еден“

Редакција
Игор Џамбазов се враќа во новогодишната „Еден на Еден“ со Жаре, во недела, од 18.30 на Канал 5. Омилениот актер и шоумен искрено раскажа како...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Двочасовен новогодишен концерт на Игор Џамбазов во Веро центар

Редакција
Со двочасовен новогодишен концерт на неповторливиот шоумен Игор Џамбазов, придружуван од Гуру Харе, што ќе се одржи во сабота (29 декември) во Веро центар во...
Забава

(ВИДЕО) Објавен спот за новата песна на Тамара Тодевска, „Довидување таго“

Редакција
Објавен е спот за новата песна на Тамара Тодевска, „Довидување таго“. Автори на песната се Роберт Билбилов и Игор Џамбазов, а на спотот Чедо Поповски...