еМагазин

Tag : шампиони

Спорт ТОП СТОРИИ

(Фото) Шампионите во хокеј порачуваат: На Македонија ѝ треба арена за овој спорт

Редакција
Репрезентативецот во хокеј Самуел Наумовски Вицкиус, по повод победата на македонската репрезентација во хокеј на турнирот во Хусен, Германија за „еМагазин“ вели дека ова е
ЖИВОТ

Шампионите возат одговорно

Редакција
Со цел подигање на свеста за внимателно и одговорно учество во сообраќајот, СВР Скопје Одделението за превенција во соработка со Републичкиот совет за безбедност на
Техно

Македонија ги има новите еСпорт шампиони

Никола Осило
Тимот „Vilay eSports Academy“, годинава, ќе ја претставува Македонија на интернационалниот натпревар во CS:GO (Counter Strike: Global Offensive). Тие ќе бидат наши претставници и на