еМагазин

Tag : срцев удар

Балкан ТОП СТОРИИ

Имал или не срцев удар Ердоган

Редакција
Турција ги отфрли „неоснованите тврдења“ за здравјето на претседателот Реџеп Таип Ердоган, јави агенцијата Анадолија. – Категорично ги отфрламе таквите неосновани тврдења во врска со...
Македонија ТОП СТОРИИ

60-годишен македонски државјанин починал од срцев удар на граничниот премин „Прешево“

Редакција
Новости.рс повикувајќи се на информациите од српското Вишо јавно обвинителство објави дека шеесетгодишен македонски државјанин починал од срцев удар на граничниот премин со Србија, „Прешево“,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Ненадејно почина поранешниот пратеник Сашко Костов од Кочани

Редакција
На 50-годишна возраст денеска ненадејно почина поранешниот пратеник Сашко Костов. Од Општата болница во Кочани потврдија дека околу 10.30 часот Костов бил донесен во критична...
Свет ТОП СТОРИИ

745.000 смртни случаи се припишуваат на долгото работно време, покажува студија на Обединетите нации

Редакција
Долгото работно време е причина за 745.000 смртни случаи од мозочен удар и исхемично срцево заболување во 2016 година, според проценките на Светската здравствена организација...
Локално

Планинар со симптоми на срцев удар со полициски хеликоптeр пренесен од Шар Планина на скопските клиники

Редакција
Планинар кој наверојатно доживеал срцев удар додека се движел со група на релација Бозовце – Скакаличко езеро, денеска со хеликоптер на Министерството за внатрешни работи...
Македонија

Педесет и тригодишен Македонец починал на паркинг на ски-центар кај Банско

Редакција
Бугарскиот весник „Струма“ објави дека педесет и тригодишен Македонец починал на паркинг на ски-центарот Кулино кај Разлог кога ненадејно му се слошило. Според Струма, човекот починал веднаш на...