еМагазин

Tag : Стевановиќ

ЖИВОТ

Директорката на Инфективна, Стевановиќ ги објаснува симптомите кај вакцинираните и невакцинираните заболени со Ковид-19

Редакција
Во разговор за Плусинфо директорката на Клиниката за инфективни болест, д-р Милена Стевановиќ меѓудругото ги објаснува и симптомите кај вакцинираните и невакцинираните заболени со Ковид-19....
ЖИВОТ

Директорката на Инфективна, Стевановиќ: И тие што прележале Ковид-19 треба да се вакцинираат

Редакција
Директорката на Клиниката за Инфективни болести и фибрилни состојби, Милена Стевановиќ вели дека вакцинацијата е секогаш главниот спас од било која инфекција, посочувајќи дека лицата...
Македонија

Стевановиќ: Дебелината сериозен ризик при заболување од Ковид-19

Редакција
Прецизно не може да се каже колку време еден пациент се лекува од Ковид-19, но во просек околу 16 дена трае лекувањето на лице со...
Македонија ТОП СТОРИИ

На Инфективна примено двегодишно дете заразено од корона вирусот, капацитетите речиси пополнети

Редакција
Директорката на Инфективната клиника Милена Стевановиќ денеска соопшти дека кај нив се хоспитализирани 74 лица и дека се приближуваат до пополнување на капацитетите. „Мобилната болница,...