еМагазин

Tag : стоматолог

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Како изгледаат прашалникот и изјавата за согласност за интервенција, кои ќе ги пополнуваме кај стоматолог

Редакција
Стоматолошките ординации почна со работа, а новина за пациентите е дека задолжително ќе мора да одговорат на прашања од анамнестичко епидемиолошки прашалник, како и да...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Пред да влеземе кај стоматолог ќе ни мерат температура, а ќе потпишуваме и согласност за интервенција

Редакција
Од вчера во Македонија започнаа со работа сите стоматолошки ординации. Тие ќе работат со рестриктивен режим на работење, изготвен од страна на Стоматолошка комора. Стоматолошките...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Масакр во Канада: Стоматолог преправен во полицаец уби најмалку 16 лица

Редакција
Најмалку 16 лица се убиени во напад што траеше 12 часа во канадската провинција Нова Шкотска. Габриел Вортман (51) пукал кон луѓе во неколку места...