еМагазин

Tag : температура

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Уште четири дена многу високи температури, да се избегнува директна изложеност на сонце

Редакција
Сончево и топло време со многу високи температури од портокалова фаза, што веќе неколку дена ја зафатија целата држава, ќе се задржи до 14 август....
ЖИВОТ

Над 40 степени до средината на наредната недела

Редакција
Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде...
ЖИВОТ

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија во 2007

Редакција
Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во...
ЖИВОТ

Сончево со локална облачност, темепратурата до 34 степени

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од северен правец кој долж Повардарието повремено...
ЖИВОТ

Од среда многу топло време, температура до 40 степени

Редакција
Многу топло време со температура од 40 степени не очекува од средината на оваа недела. Од УХМР информираат дека зголемена облачност со локални врнежи и...
ЖИВОТ

Најтопло во Македонија било во 2007 година кога биле измерени 45,7 степени

Редакција
Најтопло лето откако се мерат температурите во земјава имало во 2007 година кога се измерени рекордни 45,7 Целзиусови степени. Температурниот максимум е регистриран во Демир Капија на...
ЖИВОТ

Град и пороен дожд во светиниколско, кратковско, скопско, валандовско, велешко и кавадаречко

Редакција
Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Жолта алертна фаза во целата земја, температурата до 38 степени

Редакција
Земјава денеска ќе биде зафатена со температури од жолта алертна фаза. Температурата ќе се искачи до 38 степени целзиусови, поради што се апелира до граѓаните...
ЖИВОТ

До крајот на неделава тропско време со повремен дожд, град и грмежи

Редакција
Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до...
ЖИВОТ

До среда дожд и грмежи, од петок стабилизирање на времето, а за викенд температури и до 36 степени

Редакција
Управата за хидрометеоролшки работи за попладне најавува нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи, повремено засилен ветер и појава на град. Максималната температура ќе се...