еМагазин

Tag : тестирани

Македонија ТОП СТОРИИ

Бројката на заболени од Ковид-19 се зголемува: 21 нови случаи од 3.227 тестирања

Редакција
Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.227 тестирања, а регистрирани се 21 нови...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пет нови случаи на Ковид-19 од 2.531 тестирања, бројката на активни изнесува 141

Редакција
Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2.531 тестирање, а регистрирани се 5 нови...
Македонија

За 30,9 проценти намален бројот на позитивни случаи на Ковид-19

Редакција
Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) во периодот од 28 декември 2020 до 3 јануари 2021 година тестирани се вкупно 10.778 материјали...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 99 случаи со Ковид-19 од 1.384 тестирања, најмногу во Скопје 33

Редакција
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.384 тестирања, а регистрирани се 99 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-33, Куманово-7, Штип-5,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 119 случаи на Ковид-19 од 2.065 тестирања, половината од Скопје

Редакција
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.065 тестирања, а регистрирани се 119 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-53, Куманово-9, Штип-4,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 137 заболени од корона вирусот од 1.437 тестирани, најмногу во Скопје 64

Редакција
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.437 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-64, Куманово-7, Штип-19,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 96 заболени од корона вирусот од 724 тестирања, најмногу во Скопје и Штип по 24

Редакција
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 724 тестирања, а регистрирани се 96 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-24, Куманово-6, Штип-24,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 196 заразени со корона вирусот, најмногу во Скопје 90

Редакција
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.213 тестирања, а регистрирани се 196 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-90, Куманово-17, Штип-5,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Голем раст: 40 нови случаи на заболени од корона вирусот, од кои 26 во Скопје

Редакција
Во изминатите 24 часа направени се 549 тестирања, а регистрирани се 40 нови случаи на Ковид-19 и тоа во: Скопје-26, Куманово-1, Прилеп-1, Тетово-10, Велес-1, Битола-1....
Македонија ТОП СТОРИИ

Потврдени 25 нови случаи на заболени со корона вирусот, најмногу во Скопје

Редакција
Министерство за здравство информира дека во изминатите 24 часа направени се 286 тестирања, а регистрирани се 25 нови случаи на Ковид-19 и тоа во: Скопје-16,...