еМагазин

Tag : Томе Главчев

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Ќе паднат ли како кула од карти предметите на СЈО во судот во Стразбур?

Редакција
Вплеткувањето на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во случајот „Рекет“ на Јавното обвинителство, веќе и реално влијае на судбината на предметите за кои поранешното Специјалното...
Македонија

Одбиена жалбата на СЈО против решението на судија на претходна постапка за Димитровски и Главчев

Редакција
Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при скопскиот Кривичен суд ја одби жалбата на СЈО против решението на судија на претходна постапка...