еМагазин

Tag : Трајче Нешковски

ЖИВОТ

Петиција: Детската болница Козле да се преименува во Трајче Нешковски, неодамна починатиот млад лекар

Редакција
На социјалните мрежи се споделува петиција во која се бара детската клиника Козле да се преименува во Трајче Нешковски, неодамна починатиот млад лекар. „Како Здружение...
ЖИВОТ

Лекарска комора: Да не се злоупотребува трагедијата на д-р Нешковски

Редакција
Лекарска комора реагира на пишувањата по социјалните мрежи околу смртта на д-р Трајче Нешковски по собраќајката која се случила откако добил срцев удар додека возел...
ЖИВОТ

МВР објави детали за сообраќајната несреќа во која загина лекарот Трајче Нешковски

Редакција
МВР во билтенот информираше за вчерашната сообраќајна несреќа која се случи на Рузвелтова, а во која учествуваше починатиот лекар Трајче Нешковски. „На 14.10.2020 во 16.45...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина младиот доктор Трајче Нешковски и активист на СДСМ: Неофицијално му се слошило пред да причини сообраќајна несреќа на Рузвелтова

Редакција
Денеска попладнево на Рузвелтова се случи страшна сообраќајна несреќа во која животот го загуби младиот лекар Трајче Нешковски, а воедно и активист на СДСМ. Неофицијално,...