еМагазин

Tag : туристички работници

Бизнис

Ги губиме туристите, МНР нема никакви онлајн информации на англиски за влез во државава, реагираат туристичките работници

Редакција
Министерството за надворешни работи никако не успева да ги пласира вистинските информации потребни за влез во државата. Нема страница на англиски јазик на која бизнисмените...
БЕСПАРИЦА

Државата да покаже дека ни е партнер, порачаа туристичките работници од мирниот протест

Редакција
„Туризмот на респиратор“,„Ни треба помош сега и веднаш“, „Триста туристички агенции ќе стават клуч на врата“, „Државата ќе загуби милионски суми од даноци“, „Автобусите ќе...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Охрид „врие“ од туристи: Искористени 1.996 ваучери за домашен туризам во периодот од 15 до 23 јули

Редакција
Од Министерство за економија за еМагазин информираат дека од 15 до 23 јули биле искористени 1.996 ваучери за домашен туризам. Според информациите од таму, најголем...
БЕСПАРИЦА

Туристичките работници пред банкрот, бараат итна помош од државата

Редакција
Неповратна помош преку Фондот за туризам според остварен промет во 2019 година и субвенционирање на платите од 14.500 денари до крајот на годината со 100-процентно...